Лацио победи Удинезе с 3:2 в мач от 17-ия кръг на италианската Серия “А”. След успеха римските “орли” се доближиха на три точки от лидера Милан, който снощи загуби у дома от Рома с 0:1.

Още във 2-ата минута домакините от Лацио откриха резултата. Ернанеш с удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата на Удинезе за 1:0. В 25-ата минута Ернанеш бе близо до втори гол, но след негов удар топката разтресе горната греда. В 42-ата минута петима от "орлите" се впуснаха към наказателното поле на Удинезе, но в рамките на няколко секунди вратарят Ханданович спаси два чисти гола.

В 50-ата минута Антонио Ди Натале центрира майсторски с външен фалц и топката кацна на главата на Алексис Санчес, който изравни - 1:1. Само две минути след това Джузепе Биава с воле отблизо направи 2:1 за Лацио. В 61-ата минута гостите от Удине отново възстановиха равенството. Влезлият секунди преди това Херман Денис вкара прекрасен гол за 2:2. Аржентинецът посрещна с глава центриране и макар че се намираше в началото на наказателното поле, прати топката във вратата. Две минути преди края на двубоя резервата Либор Козак притесни максимално Кристиан Сапата и бранителят на гостите прати с глава топката в своята врата за крайното 3:2 в полза на Лацио./БЛИЦ

Лацио – Удинезе 3:2
1:0 Ернанеш (2), 1:1 Санчес (50), 2:1 Биава (52), 2:2 Денис (61), 3:2 Сапата (88-автогол)

16:00 часа Наполи – Лече
Баланс: 16 мача, 6 победи за Наполи, 7 равенства, 3 победи за Лече

16:00 часа Киево – Ювентус (Филм +)
Баланс: 14 мача, 1 победа за Киево, 2 равенства, 11 победи за Ювентус

16:00 часа Катания – Бреша
Баланс: 2 мача, 1 равенство, 1 победа за Бреша

16:00 часа Парма – Болоня (ТВ +)
Баланс: 18 мача, 7 победи за Парма, 5 равенства, 6 победи за Болоня