Рома победи с 1:0 Милан в дербито от 17-ия кръг на Серия "А". За "росонерите" това е второ домакинско поражение от началото на сезона след това срещу Ювентус - 1:2.

По ирония на съдбата гола вкара бившият нападател на Милан Марко Бориело. Той се разписа в 69-ата минута, донасяйки трите точки на Рома.

Домакините превъзхождаха "вълците" през по-голямата част от мача, но така и не отбелязаха попадение. С редица пропуски се отчете Златан Ибрахимович, а появилият се на смяна малко преди края Роналдиньо опита да отбележи със задна ножица.

В последната минута Ибрахимович прати топката в мрежата на Рома, но беше в засада, за което получи и жълт картон. Това означава, че шведът ще пропусне гостуването на Каляри в началото на януари.

Загубата на Милан е отличен шанс за Ювентус, който днес може да скъси разликата на върха, ако торинци се наложат над Киево като гост. "Бианконерите" имат актив от 30 точки, с 6 по-малко от "росонерите", които остават на върха, въпреки поражението. По 30 точки имат още Лацио и Наполи. С успеха си пък Рома се изкачи на 5-ото място във временното класиране, събирайки 29 точки. /БЛИЦ