Старшата на ЦСКА победи с 2:0 Черно море в първи мач от програмата на 29-ия кръг в Елитната юношеска група до 19 години. Мачът се игра на занемарения терен в Мировяне и това допълнително затрудни действията на двата отбора, информира от пресслужбата на "моряците".

Първото полувреме бе равностойно с лек превес за гостите от Варна, но без сериозни голови положения. След почивката статуквото се запази до 55–ата минута, когато след 3-метрова засада "армейците" откриха резултата. Само 2 минути по-късно след грешка в отбраната на Черно море, "червените" стигнаха до второ попадение и това реши изхода на двубоя.

След това гостите се опитаха да направят обрат, но нямаха шанс пред гола. Според треньорския щаб на Черно море първото попадение е повлияло на психиката на момчетата и това се е отразило на играта им. /БЛИЦ