Локомотив (Пловдив) постигна лесна победа с 3:0 над Етър в мач от 23-ия кръг на "А" група, игран на осветление на "Лаута". Попаденията за успеха на "смърфовете" реализираха Диего Фераресо, Кирил Котев и Владислав Мирчев. Така Локо (Пд) събра 35 точки и заема 7-ото място, докато Етър остава на предпоследната 15-а позиция с актив от 16 точки. По-малко има само Монтана - 13.

В 20-ата минута "черно-белите" откриха резултата. Диего Фераресо получи извеждащ пас от Тодор Тиманов и без проблем реализира, пращайки топката в мрежата на Матеуш Бак. Малко след това бразилският халф можеше да вкара и втори гол, но пропусна от добра позиция. До почивката преднината от 1 попадение на Локо (Пд) се запази. И през втората част играта отново се водеше предимно пред вратата на гостите.

Рангел Абушев, Тимонов и Диего се отчетоха с пропуски, а в 70-ата минута Етър остана с 10 човека. Полякът Бак беше изгонен от съдията Стефан Апостолов - син на кмета на Симитли и бивш рефер - Апостол Апостолов-Поли. Младият арбитър показа червен картон на стража на Етър заради удар без топка по противник. Това наложи включването в игра на юношата Ивайло Петков, а както е известно, и в предишния кръг вратар на "виолетовите" видя червения картон. При загубата с 0:4 от ЦСКА в Сливен беше изгонен Ненад Филипович - още в 20-ата секунда.

След като останаха с 10 човека на "Лаута", избраниците на Сердар Даят окончателно сдадоха инициативата изцяло на домакините, които още повече натиснаха съперника. В 81-ата минута "смърфовете" стигнаха до втори гол. Вкара го Кирил Котев с глава след центриране на Диего. 120 секудни след това и Владислав Мирчев се разписа, след като се появи в игра малко по-рано. Така се стигна до класическата победа на Локо (Пд) с 3:0.

ЛОКО (Пд) - ЕТЪР 3:0
1:0 Диего Фераресо (20), 2:0 Кирил Котев (81), 3:0 Владислав Мирчев (83)

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача.
5 - Георги Стефанов получи топката от Рангел Абушев, отправи удар, но над вратата на Етър.
20 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Локо (Пд)! Диего Фераресо откри резултата, след като беше изведен отлично от Тодор Тимонов и наказа "виолетовите".
27 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача, получава го Лоран Кастелана за оспорване на съдийско решение.
32 - jalt.jpg Жълт картон и за Славомир Циенциала. Бранителят на Етър фаулира Павел Ковачев.
41 - Вратарят на Етър Матеуш Бак спасява изстрел на Георги Стефанов.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

52 - Коварен изстрел на Рангел Абушев преминава покрай вратата на Етър.
55 - Полският страж на гостите Матеуш Бак спасява удар на Тодор Тимонов от пряк свободен удар.
57 - smqna.jpg Наставникът на "виолетовите" Сердар Даят извършва първа смяна. Жак Фей отстъпва мястото си на Сони Карлсон.
66 - smqna.jpg Първа смяна и за Локо (Пд). Тодор Тимонов напуска терена, в игра се появява Станислав Маламов.
70 - 4erven.jpgЧЕРВЕН КАРТОН! Вратарят на Етър Матеуш Бак е изгонен за удар без топка.
71 - smqna.jpg На вратата на гостите застава юношата Ивайло Петков, Любомир Любенов напуска терена.
74 - smqna.jpg Георги Стефанов напуска терена, в игра за Локо (Пд) се появява Владислав Мирчев.
81 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Локо (Пд)! Кирил Котев се разписва с глава след центриране на Диего Фераресо.
83 -
topka.jpg ГОЛ! Владислав Мирчев също бележи - 3:0 за Локо (Пд)! Нападателят на домакините се разписа със силен изстрел от 15-ина метра.
86 - Кай Рисхолт спасява удар Маламов, чистейки от голлинията.
90 - Край на мача. Локо (Пд) победи Етър с 3:0.

ЛОКО (Пд): 12.Йордан Господинов, 3.Валери Георгиев, 5.Павел Ковачев, 6.Кирил Котев, 28.Атанас Атанасов, 10.Тодор Тимонов (66-99.Станислав Маламов), 17.Костадин Марков, 23.Даниел Георгиев, 77.Диего Фераресо, 88.Георги Стефанов (74-9.Владислав Мирчев), 4.Рангел Абушев
Резерви: 1.Петър Денчев, 11.Запрян Запрянов, 19.Четин Садула, 21.Георги Мечечиев, 99.Станислав Маламов, 95.Серафим Михайлов, 9.Владислав Мирчев
Треньор: Стефан Генов

etar.JPG
ЕТЪР: 32.Матеуш Бак, 24.Славомир Циенциала, 5.Лоран Кастелана, 21.Кай Рисхолт, 19.Патрик Рикама, 6.Азрак Махамат, 7.Файсал Шайесте, 8.Фатих Йълмъз, 10.Жак Фей, 11.Любомир Любенов, 9.Дормушали Саидходжа
Резерви: 33.Ивайло Петков, 4.Кжищоф Хримович, 29.Сони Карлсон, 23.Паул Гришок, 92.Бирсент Карагарен, 14.Мехмед Мехмед, 17.Сюлейман Сесай
Треньор: Сердар Даят