"Левски" постигна лесна победа с 4:0 срещу обезверения Миньор на собствения му терен в Перник. В срещата от 11-ия кръг на "А" група липсваше интрига и "сините" само могат да съжаляват, че не се поздравиха с още по-изразителен успех. Както е известно, Миньор беше раздиран от скандали в дните преди двубоя. Основните играчи Крум Бибишков, Борислав Стойчев, Ванчо Траянов и Милен Василев отказаха да излязат срещу "сините" заради неизплатени заплати. Треньорът на клуба от Перник и бивш футболист на "Левски" - Николай Тодоров-Кайзера, беше принуден да прави редица промени в състава си заради бойкота на някои титуляри.

Избраниците на Илиан Илиев тотално надиграха слабия тим на "жълто-черните" и след автогол на Сабри Бумела и попадения на Базил Де Карвальо, Владимир Гаджев и Кристовао Рамос "Левски" стигна до трите точки. Този мач без съмнение е най-лесният за "сините" от началото на сезона. След успеха "Левски" оглавява еднолично класирането в "А" група с 28 точки, а с 25 и мач по-малко е Лудогорец. Шампионите играят от 17:30 часа с Етър и при успех "сините" и селекцията на Ивайло Петев отново ще се изравнят на върха.

На мача в Перник 35 минути записа Христо Йовов, който днес празнува 35-ия си рожден ден. Бижутера замени Станислав Ангелов-Пелето в 65-ата минута и сложи капитанската лента на ръката си. Йовов обаче нямаше шанс да си подари гол за празника, като на няколко пъти опита далечни удари, но без успех.

За днешния двубой Илиан Илиев отново заложи на схемата 4-2-3-1, като на върха на атаката беше Базил Де Карвальо. По крилата голмайсторът беше подпомаган от Илиян Йорданов и Кристовао Рамос, а зад него към вратата на Миньор напираше Роман Прохазка. В централната зона на терена бяха Владимир Гаджев и Станислав Ангелов, а четворката в защита - Дъстли Мулдер, Даниел Димов, Ромен Ели и Орлин Старокин.

"Сините" започнаха доста активно срещата. В 10-ата минута Прохазка нахлу мощно в пеналта отляво, но загуби топката. Четири минути по-късно след центриране отляво на Старокин, защитникът на Миньор Сабри Бумела си отбеляза автогол. Алжирският футболист на домакините странно защо не изчисти топката в корнер, а я прати неспасяемо в собствената си врата - 0:1.

В 30-ата Илиян Йорданов пропусна да се разпише с глава след центриране на Рамос. В 39-ата Мулдер бе изведен зад защитата по десния фланг, нахлу в пеналта, но стреля неточно. Минута по-късно резултатът вече беше 0:2. В този миг Базил Де Карвальо беше изведен зад защитата, напредна и с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл. При ситуацията вратарят Боян Пейков не реагира и изгледа как кълбото попада в мрежата му.

И второто полувреме започна отлично за "Левски", след като в 49-ата минута Владимир Гаджев отбеляза третия гол за „сините” с техничен удар покрай Пейков – 0:3. Две минути по-късно отново халфът можеше да се разпише, но пропусна от близка дистанция.

В 60-ата интригата в мача тотално се изпари, след като Жоао Силва преодоля Илиян Илиев отдясно при първото си докосване до топката, след като замени Гаджев, центрира към сънародника си Рамос, който от движение простреля Пейков - 0:4.

До края на мача избраниците на Кайзера опитаха да стигнат поне до почетно попадение, но неточни удари отправиха Том, Йордан Юруков и Томислав Павлов. В последната минута Рамос засече отблизо с глава, но Пейков спаси. В даденото от съдията продължение Йовов стреля отдалеч, но в ръцете на стража на Миньор. Така "Левски" се поздрави с изразителната победа, докато "жълто-черните" затънаха още повече и с актив от едва 6 точки логично заемат последното 16-о място.

Мачът по минути ТУК

МИНЬОР - "ЛЕВСКИ" 0:4
0:1 Сабри Бумела (14-автогол), 0:2 Базил Де Карвальо (40), 0:3 Владимир Гаджев (48), 0:4 Кристовао Рамос (60)

МИНЬОР (Пк): 22.Боян Пейков, 23.Венцислав Василев, 14.Ивайло Цветков, 13.Ивайло Стоянов (51-10.Томислав Павлов), 99.Сабри Бумела (68-2.Виктор Райчев), 77.Йордан Юруков, 33.Евертон Джилио-Том, 20.Давид Стоянов, 11.Илиян Илиев, 42.Фарес Брахими, 15.Салас Окечукво
Резерви: 1.Николай Банков, 2.Виктор Райчев, 6.Камен Хаджиев, 7.Йордан Йорданов, 9.Николай Владинов, 18.Искрен Писаров, 10.Томислав Павлов
Треньор: Николай Тодоров

"ЛЕВСКИ":
23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 25.Даниел Димов, 3.Ромен Ели, 6.Орлин Старокин, 4.Станислав Ангелов (65-10.Христо Йовов), 8.Роман Прохазка, 45.Владимир Гаджев (57-9.Жоао Силва), 22.Илиян Йорданов, 16.Кристовао Рамос, 19.Базил де Карвальо (77-28.Нуно Пинто)
Резерви: 1.Ивайло Василев, 20.Александър Башлиев, 28.Нуно Пинто, 10.Христо Йовов, 11.Симеон Райков, 31.Марсиньо, 9.Жоао Силва
Треньор: Илиан Илиев