Рафаел Надал достигна четвъртфиналите на US Open, след като записа победа над Марин Чилич с 6:3, 3:6, 6:1, 6:2. Матадора загуби първи сет по време на надпреварата, но през останалото време от двубоя не срещна проблеми със своя съперник.

Хърватинът бе равностоен през първия сет, като Надал записа един пробив повече и успя да вземе тази част. Във вторият сет Чилич успя да пробие рано, а след това бе безгрешен на сервис и изравни.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Това обаче ядоса Надал, който в следващите два сета даде едва три гейма на своя съперник и продължи напред на US Open.

Надал си осигури място на 1/4-финала за 9-и път в своята кариера. Следващият съперник на испанеца ще бъде Диего Шварцман, който по-рано през нощта направи обрат и отстрани Александър Зверев.