Водачка на автомобил сигнализира за поредното нарушение, извършено от група тийнейджъри с електрически тротинетки в столицата. Жената споделя видеозапис, на който се виждат няколко момчета, които преминават на червено и завиват наляво от лента, предназначена за движение направо.
На кадрите се забелязва как две от децата, облечени в черни дрехи без светлоотразителни елементи, навлизат в кръстовището по неправилен начин. Трето момче изчаква на пътното платно, създавайки допълнителна опасност.
„Секунда невнимание може да коства нечий живот“, предупреждава Надежда Николова, която е публикувала видеото в група на квартал „Надежда“. Тя призовава родителите на тийнейджърите да обърнат внимание на поведението на децата си на пътя.
Случаят се случва на фона на поредица от инциденти с електрически тротинетки в София и други големи градове, които вече налагат по-строги мерки за контрол върху тяхната употреба.