Азиатските акции поевтиняват днес, след като оптимизмът намаля, а петролът...
Азиатските акции поевтиняват днес, след като оптимизмът намаля, а съмненията около това дали САЩ и Китай ще могат да изгладят различията си по отношение на търговията се засилиха.
Обратната крива при лихвите по щатските държавни облигациии също така породи опасения от евентуална рецесия.
Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI се понижи с 0.3%, след като някои китайски индекси останаха на отрицателна територия.
Индексът на сините чипове CSI300 отчита леко понижение, докато индексът Shanghai Composite записа минимален ръст. Основният хонконгски индекс изгуби 0.3%.
Австралийският основен индекс отстъпи с 0.8%, докато южнокорейският Kospi се понижи с 0.6%. Японският Nikkei губи 1.3% за деня.
Временното замразяване на задълбочаването на търговската война между САЩ и Китай предизвика ръст на пазарите в световен мащаб вчера, повишавайки световния индекс на MSCI с 1.3%.
Още преди денят да приключи обаче основните щатски индекси отстъпиха от върховите си нива за деня, след като инвеститорите продължиха да размишляват около неразрешените въпроси между двете държави.
Вчера индексът Dow Jones затвори с повишение от 1.13%, S&P 500 добави 1.09%, а технологичният Nasdaq Composite се повиши с 1.51%.
Анализатори очакват кривата на доходността при двегодишните и десетгодишните книжа, която е считана за предшественик за рецесия в САЩ, скоро да се обърне.
Днес лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации падна до 2.9407%, в сравнение с нивото на затваряне от 2.991% от вчера. Лихвата по двегодишните книжа също се понижи, но с по-малко, докосвайки 2.8028%, след като вчера затвори на ниво от 2.833%.
Така спредът между лихвите на 10-годишните и двегодишните книжа е по-малко от 14 базисни пункта, което е най-ниското ниво от юли 2007 г.
За разлика от пазарите на акции, които не успяха да запазят ръста си, цените на петрола продължиха да се покачват, след като скочиха с 4% в предходния ден вследствие на временното търговско примирие между САЩ и Китай и преди ключовата среща на ОПЕК, на която се очаква намаляване на производството.
Щатският лек суров петрол поскъпна с 1.2%, до 53.58 долара за барел днес, докато фючърсите на брента добавиха 1.1% към цената си, до 62.35 долара за барел.
На валутните пазари доларовият индекс се понижи с 0.2%, до 96.808.
Доларът отстъпи с 0.3% спрямо йената, до 113.28, докато еврото поскъпна с 0.2%, до 1.1373 спрямо долара.
С поевтиняването на долара китайският юан продължава да поскъпва. От петък юанът е поскъпнал с над 1 000 пипса спрямо долара, достигайки 6.8545 днес.
Спот цената на златото скочи се повиши вследствие на по-евтиния долар, нараствайки с 0.40%, до 1 235.88 долара за тройунция.