"Булгаргаз" пак се закани на "Кремиковци"

https://blitz.bg/ikonomika/bulgargaz-pak-se-zakani-na-kremikovci_news45587.html Blitz.bg

"Булгаргаз" натисна отново "Кремиковци", като предупреди комбината, че ще му спре природния газ след празниците. Стопирането на синьото гориво ще стане факт, ако дотогава няма яснота за бъдещето на комбината.

Газовото дружество подготвя поредното писмо до металургичния комбинат, съобщи пред БНР газовият шеф Димитър Гогов.
Ние нямаме възможност да чакаме безконечно, в момента приготвяме едно писмо до "Кремиковци" и по всяка вероятност скоро ще трябва да се отива към преустановяване на газоподаването, ако няма решение за комбината. Може би, след празниците, защото това са шест дни, в които няма да се работи и не е редно да се създава обстановка, в която да се нагнетява под най-различни форми. Може след празниците в рамките на разумен срок, в който да бъдат подготвени и съоръженията за извеждане от експлоатация. Ние не сме състояние да продължаваме този режим, уточни Гогов. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай