Данъчните продават ракия по 27 стотинки бутилката

Рискът от консумацията на питието остава за купувача, уточняват от приходната агенция

https://blitz.bg/ikonomika/danachnite-prodavat-rakiya-po-27-stotinki-butilkata_news183859.html Blitz.bg

Данъчните от Ловеч са обявили за продажба 3574 бутилки високоградусно питие, която има различни етикети – ракия, ром, водка, мастика, джин. Общото количество е 2435 литра, а средната цена на шише е 27 стотинки, съобщава “Телеграф”.

Алкохолът бил иззет от различни обекти в района в периода 2000-2005 година и от приходната агенция уточняват, че съдържанието на бутилките трябва да мине последваща обработка, тъй като няма гаранция за качеството.

Бутилките са конфискувани заради липса на документи за доставка и произход, както и поради фалшиви бандероли. Купувач може да бъде само лицензиран склад за алкохол, който има удостоверение за съхранение на акцизни стоки, уточняват данъчните.

Търгът ще се проведе на 18 март, съобщават още от приходната агенция. Те очакват да има сериозен интерес към партидата и вероятно покачване на цената поне 3-5 пъти. /БЛИЦ
Коментирай