„Това лято бях в Кипър, никой не остави бакшиш в шапката на екскурзовода, само българите. Българите са най-добрите клиенти в туризма, ние не се пазарим и не пестим”, това каза по Нова нюз туристическият експерт Румен Драганов.
Той коментира, че българите пътували в чужбина са се увеличили с 15%, но направи уговорката, че след присъединяването ни към Шенген понятието „чужбина” на практика губи смисъл. Според Драганов, ние сме европейци и изборът къде да отидем на море е напълно свободен.
Луксозната услуга се търси повече от всичко, подчерта експертът. Той каза също, че инвестиции в обекти 2 или 3 звезди вече почти няма.