Не бързайте да обменяте левове в евро! Ето защо

Моят съвет е да проучат всички съществуващи възможности, след като стане ясна датата, подчерта Габриела Руменова

https://blitz.bg/ikonomika/ne-barzayte-da-obmenyate-levove-v-evro-eto-zashto_news1093926.html Blitz.bg

Потребителското поведение моделира пазара и води до различни изкривявания.

За това предупреди Габриела Руменова - основател на платформата "Ние, потребителите" в студиото на "Денят започва" по БНТ. Тя призова да не се избързва с обмяната на левовете в евро, за да избегнем такси и комисионни.

"Моят апел е същият - да не бързат, да изчакат още повече, че сега сме в навечерието на обявяването на решението, от коя дата точно ще се присъединим към еврозоната. И след като тя стане ясна вече, моят съвет е да проучат всички съществуващи възможности.

Знаем, че обмена може да става във Българска народна банка, в търговските банки, както и в клонове на "Български пощи", там където няма офиси на търговски банки. И съответно вече има различни условия.", посочи Руменова.

Вкарайте левовете в банка

Тя отбеляза, че разумна опция е да вкараме левовете си в брой в банка.

"Всъщност точно на фона на тази информация, която изнесоха колеги от медиите преди около месец, че се е повишил интересът към еврото в обменните бюра, търговските банки пуснаха съобщение към широката общественост, че могат да внесат всички, които имат спестявания в лева в брой в банката и съответно да не дължат такса за това.

Всички знаем, че по закон, когато настъпи моментът, в който се присъединяваме към еврозоната, автоматично ще бъдат превалутирани по правилата за превалутиране и закръгляване без такси и комисионни. Така че може би това е най-разумното, което можем да направим в този период.", допълни Габриела Руменова.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай