Свиването на бюджета през февруари и намаляване на данъчните приходи не е притеснително. Това заяви финансовият министър Пламен Орешарски преди заседание на Министерския съвет.
По думите на финансовия министър през февруари 2009 г. бюджетният излишък е 6000 млн. лв. На въпрос, дали ще бъдат изпълнени 3% излишък в края на 2009 Орешарски каза, че ще отговори през есента. По думите му все още тези проценти са изпълними. "Всичко е в рамките на очакванията и не ме притеснява", бе категоричен той. Десислава Вангелова/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.