Проучване: Хората с тези имена са „предопределени“ да бъдат богати

Първите пет мъже бяха Сам, Алекс, Кристофър и Дарън, докато първите пет жени бяха Мария, Лора, Хелън и Сара

https://blitz.bg/ikonomika/prouchvane-horata-s-tezi-imena-sa-predopredeleni-da-badat-bogati_news1072687.html Blitz.bg

Хората с определени имена са „обречени да бъдат богати“ или поне много ефективни инвеститори. Това съобщава yourtango.com с позоваване на резултатите от ново проучване на платформата за финансови услуги eToro.

"eToro претърси потребителската си база от 12 милиона инвеститори и разгледа онези, чиито инвестиции са се представили най-добре и най-лошо през изминалата година, за да види кои имена са най-често срещаните сред тях“, се казва в публикацията.

Отбелязва се, че най-успешните финансово имена са Анна и Андрей:

„Когато стана въпрос за онези, които получиха най-високи дивиденти от инвестициите си, Анна и Андрю бяха лидерите. Тези класически имена се появяваха отново и отново сред най-успешните имена на eToro.“

Първите пет мъже бяха Сам, Алекс, Кристофър и Дарън, докато първите пет жени бяха Мария, Лора, Хелън и Сара.

„eToro прави този анализ от 2012 г. и отбелязва, че някои имена са склонни да се задържат година след година, дори и да не са непременно в първите пет наскоро. Сред тях бяха Оливия, Мат и Греъм, три други традиционни имена“, добавя публикацията.

Най-малко успешните имена в списъка бяха Али и Карън. При жените се провалиха още Лиза, Дженифър, Рейчъл, Клеър, а при мъжете Роб, Дан, Крис и Доминик.

Подчертава се, че всичко това вероятно не е магия, тъй като някои имена са склонни да бъдат по-популярни сред определени социално-икономически класове, богати семейства.

Освен това многобройни проучвания показват, че имената оказват влияние върху бъдещето ни, отчасти защото влияят както на това как другите ни възприемат, така и на това как виждаме себе си.

Например, изследванията показват, че отрицателното или положителното възприемане на името на човек корелира с това дали непознат желае да му помогне или не.

Учените са открили също , че хората, които се чувстват неудобно с името си поради възприятията или стигмата на други хора, са склонни да имат по-голяма вероятност от отрицателни резултати в живота.

Нека припомним, че по-рано милиардерът нарече умение №1, което помага за постигане на успех  в „почти всичко“.

Превод и редакция: БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай