Учениците ще вземат куп пари от тази дата! Скоро е

Сумата ще бъде изплатена по касов или безкасов път, в зависимост от изразеното в заявлението желание на родителя

https://blitz.bg/ikonomika/uchenicite-shte-vzemat-kup-pari-ot-tazi-data-skoro-e_news1002341.html Blitz.bg

Изплащането на втората половина от отпуснатите еднократни помощи за ученици от първи, втори, трети, четвърти и осми клас ще стартира на 15.03.2024 година.

Сумата от 150 лева ще бъде изплатена по касов или безкасов път, в зависимост от изразеното в заявлението желание на родителя. Не е необходимо повторно подаване на документи.

Агенцията за социално подпомагане напомня на родителите на тези деца, чe ако ученикът не е продължил обучението си през втория учебен срок, освен ако това е невъзможно поради здравословното му състояние втората половина от помощта не се изплаща, а изплатената вече първа половина от 150 лева подлежи на връщане.

Същото важи и при положение, че ученикът е допуснал в рамките на един месец от учебната година отсъствия от 5 учебни часа без уважителни причини.

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай