Важна новина за всички безработни!
Ще отпадне изискването при регистрация търсещите работа лица да представят документи, удостоверяващи общ и/или служебен стаж и/или осигурителен стаж. При необходимост Агенцията по заетостта ще получава информация от Националния осигурителен институт. Чрез промяната се определят и нормативни изисквания за разработването на проекти на програми за заетост и обучение от браншови организации, институции и организации.
Дефинират се и критериите за оценка на тези програми от страна на комисиите за подбор и оценка, назначавани със заповед на министъра на труда и социалната политика. Въвеждат се и нормативни срокове за извършване на оценката за допустимостта/съответствието на работодателите, кандидатстващи за получаване на средства по програми и насърчителни мерки за заетост и обучение, реализирани под формата на схеми за минимална / държавна помощ.
Целта на промените е да се облекчи съществуващата административна процедура за регистрация на търсещите работа лица, да се подобри качеството на програмите за заетост и обучение и да се оптимизира работа на комисиите за подбор и оценка на тези програми.
Последвайте ни
Не искаме работа, искаме пари!
ЩО ЗА БЕЗСМИСЛИЦА ПО НАШЕНСКИ И ТО ОТ ВРЕМЕТО НА СОЦИАЛИЗЪМА ?
с тези измислени програми само се изто4ват пари!!!!!!
А ще се сетят ли в някое от правителствата ни ( сегашното и всички които ще последват за в бъдеще) да направят закон според който бюрата по труда ще спрат да са статистическа служба която само брои безработните и ги тормози по знай ни незнайни начини и започне да им търси работа, защото при сегашните условия работата всеки сам си я търси без значение дали е регистриран или не там в тия измислени бюра по труда? Ще се сетят ли да премахнат ред излишни изисквания примерно като 10 години стаж за =>
=> току що завършилите инженери които на 23-24 години няма как да имат 10години трудов стаж като инженери или ако са лекари примерно да имат специалност лекарите първо завършват обща медицина и после след стаж и сериозно доучване при някой доцент или професор най-често в болница и ред допълнителни изпити след дипломирането си за лекар получават специалност! Ще спрат ли някога бюрата по труда да обслужват родните и чуждите печалбари олигарси в наш ущърб при все, че уж трябва на нас да ни помагат