Янаки Стоилов с ключов коментар за АЕЦ "Белене"

https://blitz.bg/ikonomika/yanaki-stoilov-s-klyuchov-komentar-za-aec-belene_news519004.html Blitz.bg

България ще има нужда от електроенергия, която да се произвежда от атомни електроцентрали. В това е убеден Янаки Стоилов от БСП.

Според него това ще засили конкурентноспособността ни в сектора. Бившият зам.-председател на парламента смята, че държавата трябва да привлича инвеститори, в това число и такива, които ще възродят проекта АЕЦ "Белене".

"Налице са три много важни неща - два реактора, площадката на "Белене" и лицензирана документация. Трябва да бъде калкулирана цената на бъдещото дружество с тези елементи и съобразно техния дял да участва с останалите стопански субекти, които ще проявят интерес към проекта",обясни той пред "България он еър".

Янаки Стоилов коментира, че има интерес не само от Русия и Китай за този проект. В същото време той изключи участие на България в "Турски поток".
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай