10-г. момиче почина от сърдечен удар в училищен двор

То припаднало в учебното заведение в гръцкия град Аспропиргос, докато обикаляло около баскетболното игрище

https://blitz.bg/intsidenti/10-g-momiche-pochina-ot-sardechen-udar-v-uchilishten-dvor_news1115939.html Blitz.bg

Десетгодишно момиче почина в двора на училището си в Гърция в резултат на сърдечен удар. Това съобщава в. „Катимерини“.

Трагедията е станала вчера по обяд в 10-о основно училище в Аспропиргос в регион Атика. Момичето припаднало в двора на училището, докато обикаляло около баскетболното игрище.

Веднага била повикана линейка, която откарала детето с полицейски ескорт до болница, където лекарите опитвали да я съживят в продължение на повече от 20 минути.

Според първоначалните констатации момичето е получило сърдечен удар.

Министерството на образованието посочи, че по време на инцидента детето не е участвало в занимания по физическо възпитание, а само е обикаляло около баскетболното игрище. Според информация на министерството в медицинския картон на детето не са посочени здравословни проблеми и то не е имало ограничения за физическа активност.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
8 Коментара
Бат Жоро
преди 7 месеца

Като се е ваксинирали срещу колет преди няколко години не са се консултирали с истински лекари

Откажи
Мари
преди 7 месеца

За това че умират деца ,и млади хора ей така безпроблемно, е виновна лайнарката ланден, време е да и се потърси отговорност!!!

Откажи
Мислещ
преди 7 месеца

Ако детето не е закусвало, но е пила енергийни напитки, съвсем реално може да стане И това, за жалост. Получава се екстремна Хипогликемия плюс мускулен спазъм! Лоша комбинация.

Откажи
дидо
преди 7 месеца

това е ефекта от душегубките на билгей и виждам че още има малоумници дето не са го осъзнали

Откажи
Дередже
преди 7 месеца

Дрогата под формата на бонбонки-меченца, стига и до 10 годишните. Ама има приоритети на законодателите и пазителите на обществения ред... А относно ваксините, не само тази срещу (уж) ковида може да докара изненади.

Откажи
babaqga
преди 7 месеца

След ваксинация с ваксини, които имат и онкологични разрушителни ползи трябва медицинска бележка за една година освобождаване от физическо възпитание. Има микроскопични тумори от ранна възраст в организма, които се развиват в напреднала възраст при благоприятна стресова среда! Едно момче след втората доза от три за ХПВ вирус, като играло мач се свлича и умира. Аутопсията показва туморен разпад, или една година след последния бустер на вакисна, която съдържа молекули на туморни експресии не е полезно да се извършва визическо натоварване! В случая искате и вълка да е сит и агнето да е цяло.

Откажи
Бай Пешо
преди 7 месеца

Ако са й резнали и една ваксина против рак на шийката на матката, те ти на...

Откажи