Български делтапланерист е кацнал в Македония, след като го връхлетяла буря, пише днес македонският вестник “Вечер”. На 2 август вечерта, когато се отбелязва Илинден по стар стил, българинът е полетял от Кюстендил, но вихърът го запратил зад граница.
Според изданието 26-годишният Васил Б. в петък около 19 часа е започнал полет в района на Кюстендил. След това е започнала буря и той е загубил контрол върху делта планера. Вятърът го избутал към македонска територия.
В последен момент е успял да установи контрол и е кацнал в околностите на Делчево. Същата вечер македонската полиция го е предала на българските власти.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.