Паднало дърво затвори пътя между София и Самоков в района на село Долни Пасарел в сряда сутринта.
Това става ясно от публикации в социалните мрежи.
На кадрите е видно, че шофьори и местни жители нямат намерение да чакат намеса на институциите, а сами са се заели да чистят пътя.

"Цяла година пускаме сигнали до АПИ за ПРЕВАНТИВНО премахване на опасните дървета! Цяла година - нищо! Сериозно ли нямаме ресурса да отстраним изгнили, изсъхнали и надвесили се над пътя дървета?! След като минахме оттам е паднало! Ако беше смазало някой?"; "Е какво от това в скапаната ни държавица няколко живота са без значение ВАЖНО Е ВСИЧКИ ОТГОВАРЯЩИ ЗА ТЕЗИ НЕЩА ДА СИ ПОЛУЧАТ ЗАПЛАТИТЕ!"; "Някой ще взима пари на гърба ни понеже ние пътуваме всеки божи ден този път и трябва да си го изчистим ние", ядосват се жители на Самоков и съседни села в мрежата.