Вследствие на дерайлирал товарен влак временно движението през жп гара Илиянци бе спряно. На страницата си в „Актуална информация" от БДЖ съобщават за пътния инцидент, както и че движението вече е възстановено.
Заради инцидента пътническият влак, тръгващ в 15:50 часа от Монтана за гара София Север престоява в гара Ребърково.
Бързият влак за Лом, който е трябвало да тръгне от гара София Север в 19:27 часа престоява на София север.
Крайградският пътнически влак София 19:17 - София Север 19:22 e заминал от гара София с 20 минути закъснение след инцидента на железния път. Крайградският пътнически влак Лакатник 18:00 - София 19:11 престоява в гара Курило.
Пътническият влак София 18:30 - Мездра 20:35 престоява в гара София Север, пише на страницата на БДЖ.
Само преди 3 дни бързият влак №8610 от Бургас за София дерайлира след село Калитиново в посока Стара Загора.
За щастие композицията не се обърна, нямаше пострадали пътници и железопътен персонал.
Няколко влака се движат със закъснение след като товарен влак дерайлира и движението през гара Илиянци бе временно спряно, съобщиха от БДЖ.
Оттам уточниха, че влакът е дерайлирал в 18:10 часа, а в 19:30 часа движението е било възстановено.
Инцидентът на железния път засегна влаковете по направлението София - Монтана.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!