Пожар край автомагистрала „Тракия“ предизвика сериозно задръстване и напрежение сред шофьорите. Огънят е възникнал в района на 141–143 км, в посока София, като димът вече е обхванал пътното платно.
„На 143 км посока София има пожар до магистралата и се кара по-бавно... Моля, не хвърляйте фасовете през прозорците! Пазете природата!“, алармира очевидец.


Друг шофьор разказва, че движението е почти спряло: „Вижда се и пушек, всичко е в застой. Около 160 км преди София.“

От Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) съобщиха преди минути, че движението при км 141 на АМ „Тракия“ в двете посоки се осъществява с повишено внимание поради задимяване. На място има екипи на „Пътна полиция“, които регулират преминаването.
При необходимост е създадена организация за спиране на трафика в задимения участък.
Към момента няма данни за пострадали, но шофьорите са призовани да карат бавно, да пазят дистанция и да не предприемат рискови маневри в засегнатата зона.
БЛИЦ припомня, че по-рано днес на аутобана се разигра тежка катастрофа, която отново предизвика километрично задръстване.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
На [email protected] БЛИЦ очаква новини, снимки и видео от своите читатели в цяла България и по света