12-годишно момиче пострада, ударено от тротинетка в центъра на Перник.
Детето се разхождало в пешеходната зона, когато го връхлита тротинетка с висока скорост - според очевидци управлявана от момче-връстник. Момчето избягало, а полицията го издирва.
Момичето е със счупен глезен на две места и ще бъде оперирано в „Пирогов“.
Майката на детето издирва свидетели на инцидента.
„Трябва да спрем тези безобразия , не стойте безучастно утре може да е вашето дете“, пише в социалната мрежа майката.
Момичето е било с гръб, когато било блъснато от тротинетката, управлявана от 10-12-годишно дете, твърдят очевидци. След това виновникът направил забележка на пострадалата, че не се пази и избягал.
По време на инцидента на площад "Кракра" е имало много хора с деца. Инцидентът е станал в събота около 16.10 ч.