Още две земетресения само за половин час

https://blitz.bg/intsidenti/oshte-dve-zemetreseniya-samo-za-polovin-chas_news70679.html Blitz.bg

Първият трус е бил в 14,29 часа, а епицентърът му – на 63 км югозападно от Плевен, а вторият - в 15 часа с епицентър на 1 км югоизточно от Пирдоп.

Две земетресения са регистрирани в България във вторник следобед, съобщиха от Европейския сеизмологичен център. Трусовете са били в рамките само на половин час.

Първият трус е бил в 14,29 часа, а епицентърът му – на 63 км югозападно от Плевен, на 1 км дълбочина.

Вторият земен трус е бил регистриран в 15 часа. Той е с епицентър на 1 км югоизточно от Пирдоп, също на 1 км дълбочина.

И двата труса са били с магнитуд от 2 степен по скалата на Рихтер.

Сутринта в Ихтиман също бе регистрирано земетресение с магнитуд 3,2 по скалата на Рихтер. Трусът е регистриран в 6,37 часа, а дълбочината на огнището е 13 км. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай