Пожарникари и доброволци надвиха огъня, който бушува цяло денонощие край хасковското село Спахиево. Пожарът е локализиран, похвали се директорът на хасковските огнеборци Николай Вълчев.
Пожарникари наблюдават огнището, тъй като се опасяват, че заради високите ткемператури може да се разгори отново. Пет пожарникарски екипа, два екипа на Държавното горско стопанство и Общинското горско стопанство, както и 35 души от армията са на място.
През нощта също ще има постове,които ще наглеждат да не се разгори огъня отново.
Пламъците са изпелили близо 600 дка.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.