Навесът, който рухна и уби млад мъж в София, е строен незаконно в последните два дни. Това заявиха от Регионалната дирекция за национален строителен контрол след първоначалната проверка. Не е ясно и кой е поръчал строежа на халето.
Както БЛИЦ първи съобщи, младежът загина, след като навес на хале на автокъща се срути при ремонтни дейности на ул. "Суходолска" в София.
Още двама души са извадени из под отломките.

"Днес и вчера са го правили. Паднало е поради некомпетентна изработка. Сега правим проверки за строителни книжа", коментира за БНТ инженер Румен Полимеров, "Контрол по строителството" в район "Красна поляна".
"То, че е незаконно, незаконно е. Начинът, по който е изпълнено, е предвещавало да се случи това нещо. Това си е било очаквано да стане. Лошото е, че е взело жертва."
От СДВР заявиха, че това е трудова злополука.
Сигналът към спешна помощ за паднал навес и трима пострадали мъже е подаден в 13.48 ч. Веднага към мястото са изпратени две линейки.
При пристигане на екипите и направата на пълен обем реанимационни действия има починал, който е бил с черепно-мозъчна травма. Един от пострадалите е на 51 години - с травма на кръст и крак, транспортиран във ВМА. Пострадал е и 50-годишен мъж - първо отказал преглед и е оставен на място, но по-късно е потърсил помощ и в транспортиран в "Пирогов".
Собственикът на автокъщата заяви, че не е бил тук по време на инцидента.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ