Трудов инцидент с пострадал работник на „Арсенал“ е станал към 15 часа в Завод 3, цех 120 в Казанлък.
Районната прокуратура в Стара Загора потвърди, че при работа с нитроглицерин е възникнало възпламеняване.
Травмите на работника са изгаряния по ръцете и лицето.
Той е настанен в лечебно заведение в Пловдив без опасност за живота.
Инспекцията по труда в Стара Загора извършва оглед на място, образувано е досъдебно производство, допълват от прокуратурата.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.