Вътрешният министър Цветан Цветанов разпореди сформирането на оперативен щаб, който координира действията по обезопасяване на района и сигурността на жителите от село Горни Лом, където вчера имаше серия взривове в завода за боеприпаси "Миджур".
Няма опасност за жителите на селото.
Оперативният щаб се ръководи от зам. директорът на ГД „Пожарна безопасност и спасяване” ст. комисар Калин Вучков.
Във фабриката е имало противопехотни мини и други боеприпаси.
Пострадаха четирима служители на завода, единият от които тежко.
Към момента районът около фабриката е отцепен. Няма опасност за жителите на с. Горни Лом. До 24 часа са регистрирани около 25 малки локални взривчета.
Тази сутрин са направени две сателитни снимки, според които, няма физически данни на мястото да има огнища.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.