Мъжът, който бе открит мъртъв в затвора в Кремиковци, е на 30 години. Досега не е имало проблеми с него в затвора.
Според показанията на съкилийниците му, най-вероятно се касае за употреба на синтетична дрога.
Зловеща смърт застигна затворник в Кремиковци, трябвало да лежи само 1 г. и 6 месеца
„Касае се за дрехи, които са напоени с този вид синтетична дрога. Установено е за кого са били предназначени.
Дрехите са иззети и предоставени на МВР за химичен анализ“, съобщи шефът на Главна дирекция изпълнение на наказанията главен комисар Ивайло Йорданов.
„Имаме данни за други подобни опити за вкарване на наркотични вещества – за напояване на хартиени листа. Предприели сме мерки – първо да се перат дрехите и после да се предават на лишените от свобода“, добави Йорданов.
„Една част от дрехите се накисват, доколкото зная, за да се извлече синтетичното вещество, а друга част, така съм чувал от затворници, се увива в цигари и се пуши.
Но не самото носене на дрехите предизвиква неадекватното състояние“, посочи той.
Малко преди да почине, мъжът не е бил в неадекватно състояние.
Излежаващ присъда от общежитието в „Кремиковци“, цитиран от БНТ, твърди, че затворникът е починал от свръхдоза хероин и кристали, внесени от служител в затворническото общежитие. Наркотикът и неговото внасяне струват общо 500 лева, твърди той.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ