Ужас край Карлово: Влак влачи 200 метра кола с шофьор с 3-месечен стаж зад волана

По чудо няма пострадали, шофьорът и спътникът му са се отървали без рани, защото изоставили колата на прелеза

https://blitz.bg/katastrofi/uzhas-kray-karlovo-vlak-vlachi-200-metra-kola-s-shofyor-s-3-mesechen-stazh-zad-volana_news827735.html Blitz.bg

Товарен влак влачи лека кола около 200 метра на Дъбенския  жп прелез край Карлово. Екшънът се разигра снощи, сряда, 7 юли, около 23.30 чака За това съобщиха очевидци на зловещата гледка, пише Марица.

По чудо няма пострадали. Шофьорът на колата – „Фолксваген Венто“, който е на 18 години, е с тримесечен стаж зад волана. Той имал спътник – негов приятел.

Въпреки бариерата и червен сигнал на семафора, те решили да преминат прелеза. Когато обаче младежите чули звуковия сигнал, се уплашили, слезли от колата и побегнали. 

Машинистът на товарния влак видял колата на релсите и дръпнал аварийната спирачка. Но дистанцията от автомобила била малка.

Локомотивът грабнал колата и я влачил около 200 метра. Колата е смачкана до неузнаваемост, разказаха очевидци.

Това не е първият инцидент на този прелез. Въпреки че е охраняван, шофьорите се пробват да пресекат железния път при спуснати бариери.

Преди години там под железните колела на локомотив се оказа мъж с лека кола. Човекът и колата бяха премазани. Неотдавна там влак отнесе джип, управляван от жена. Шофьорката оцеля без травми.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай