Очевидец заснел как в двора на жилищна сграда двамата представители на опасния вид се нахвърлят един срещу друг, съобщава "Дейли Мейл".
Жителката на южната част на Куинсланд открила влечугите в двора си и веднага извикала ловците на змии.
Опитните мъже само за 20 секунди успели да неутрализират смъртоносни змии. Според специалистите, че в случай на среща с тази змия е необходимо човек да се оттегли на безопасно разстояние и да не се опитва сам да хване змията. Според тях, 90% от ухапванията са свързани с неумели действия на хора.
При мрежести кафяви змии размножителният сезон е от септември до ноември. Този вид се счита за един от най-отровните на планетата, тяхната отрова причинява конвулсии при хората, бъбречна недостатъчност и дори спиране на сърцето.
Превод и редакция: БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.