Властта с апел към гражданите на Пазарджик заради огнения ад

Все още има тлеещи огнища и има опасност от възпламеняване заради силния вятър и високите температури

https://blitz.bg/pozhari/vlastta-s-apel-kam-grazhdanite-na-pazardzhik-zaradi-ogneniya-ad_news1094441.html Blitz.bg

Почти е локализиран големият пощар в един от пазарджишките квартали, съобщиха от пожарна безопасност. Все още има тлеещи огнища и има опасност от възпламеняване заради силния вятър и високите температури.

Пазарджик гори! Идва помощ от Пловдив Видео

На улица “Иван Батаклиев“ където е огнището на пожара обикалят специализирани екипи, за да проверят дали няма пострадали хора, или дали възрастни не са изпаднали в паника и стоят на рискови места. 

За момента няма информация за пострадали хора.

За всеки случай екип на Спешна помощ е на място. На помощ са дошли огнеборци от Пловди и Ихтиман.

Въпраки това апелът е - хората от квартал „Изток“ да ходят с маски и да се затварят прозорците. На място са кметът на града Петър Куленски, областният управител Валентина Кайтазова, шефът на пожарната и шефът на полицията Даниел Бараков.

Кристина ИВАНОВА, БЛИЦ

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
1 Коментара
Загрижена
преди 10 месеца

Квартала е Запад, а не Изток. Гледайте какво пишете.

Откажи