Балотаж ще има в Разлог и с. Беглеж

https://blitz.bg/izbori-2009/balotazh-shte-ima-v-razlog-i-s-beglezh_news64019.html Blitz.bg

Кандидатът на Синята коалиция и ДСБ инж. Благой Дункин и този на ГЕРБ Красимир Герчев ще продължат битката си за кметския стол и след седмица.

Малко над 48% са избирателите, подкрепили кандидатурата на кандидата от Синята коалиция и ДСБ - инж. Благой Дункин, на днешните частични избори, съобщи "Дарик радио". Малко повече от 28% от избирателите в община Разлог са подкрепили кандидата от ПП ГЕРБ - Красимир Герчев.

Двамата кандидати отиват на балотаж идната неделя. Резултатите са отчетени от по-голямата част от обработените протокололи на Секционната-избирателна комисия. За повторните избори в неделя подкрепа на кандидата от ГЕРБ Красими Герчев декларираха от ПП "Ред, законност, справедливост" и ПП "Атака".

В плевенското село Беглеж кандидатът на ГЕРБ и независимият кандидат, подкрепен от БСП, отиват на балотаж. Това сочат данните от Секционната избирателна комисия в селото /СИК/. Кандидатът на ГЕРБ Любчо Петров е получил 109 гласа, а независимият кандидат Георги Съйков - 115. 23 са недействителните бюлетини, според данните от СИК. Общо 420 души са упражнили правото си на избор, а регистрираната избирателна активност е 73 на сто. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай