Нечовешко: Вече над 36 часа в Мотана отчитат протоколи

В секционните избирателни комисии и в районната избирателна комисия вече допускат елементарни технически грешки при обработването на бюлетините

https://blitz.bg/izbori-2024/nechoveshko-veche-nad-36-chasa-v-motana-otchitat-protokoli_news1022805.html Blitz.bg

След 36 часа в работен режим хората в секционните избирателни комисии (СИК) и в районната избирателна комисия (РИК) в Монтана вече допускат елементарни технически грешки при обработването на бюлетините.

Членовете на СИК-овете продължават да се редят на опашка в тесен коридор, а въздухът не им достига.

Добрата новина е, че от всички общо 300 секции са останали по-малко от 10%, които все още очакват да предадат протоколите си. Те обаче вероятно ще продължат да чакат и след 18 часа.

Много от тях имат респектиращ опит в провеждането на избори. Мнозина обаче са признали, че са се затруднили от допълнителните административни изисквания в законодателството, съобщава bTV.

Членовете на СИК-овете в Монтана са призовали да не се правят смени сред членовете в комисиите в последния момент, защото това ги е затруднило допълнително в организацията на работата.

Предложили също така да се въведе образователен ценз и допустима максимална възраст за работа в СИК.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай