„Зад всяка жертва стои цял един свят“: Близък на загиналия в мелето в Пловдивско ученик разтърси с думи след трагедията

Тържеството по връчването на дипломите на Випуск 2026, планирано за 22.06.2026 г., се отменя, съобщиха от учебното заведение.

https://blitz.bg/katastrofi/zad-vsyaka-zhertva-stoi-cyal-edin-svyat-blizak-na-zaginaliya-v-meleto-v-plovdivsko-uchenik-raztarsi-s-dumi-sled-tragediyata_news1158506.html Blitz.bg

Ръководството на Професионална гимназия „Генерал Владимир Заимов“ в Сопот отмени тържеството по връчването на дипломите на Випуск 2026 след тежката катастрофа на Подбалканския път между Сопот и Карлово, при която загина 18-годишен ученик.

Трагичният инцидент стана в ранните часове на събота. По данни на полицията лек автомобил „Нисан“ е излязъл от пътното платно, навлязъл е в насрещната лента и се е ударил в бетонна ограда. Сигналът за произшествието е подаден около 4:00 часа.

Тежка катастрофа на Подбалканския път, има загинал Снимки

От МВР уточниха, че загиналият младеж не е управлявал автомобила, а е пътувал като пасажер. Той е починал в линейката на път за болницата. Зад волана е бил друг 18-годишен младеж, който е транспортиран за лечение. По информация на полицията водачът има едва 10-месечен стаж зад волана.

Във връзка с трагедията от ПГ „Генерал Владимир Заимов“ публикуваха:

„Във връзка с трагичния инцидент с ученици от XII клас, настъпил в събота, тържеството по връчването на дипломите на Випуск 2026, планирано за 22.06.2026 г., се отменя“, съобщиха от учебното заведение.

Дипломите на зрелостниците ще бъдат връчени лично от директора на училището по паралелки в интервала между 15:30 и 17:30 часа във фоайето на първия етаж на гимназията.

В социалната мрежа беше споделена публикация от близък роднина на загиналото момче:

"Не знам дали това послание ще стигне до много хора. Не знам дали ще промени нечий избор. Но ако спаси дори един човешки живот, значи си струва.

Ученик е загиналият в Пловдивско, шофьорът с 10-месечен стаж

Днес изпращаме едно 19-годишно момче. Утре статистиката ще отчете още една жертва на пътя. Една цифра. Един случай. Един ред в новините.

Но зад тази цифра стои цял един свят.

Стои майка, която никога повече няма да чуе гласа на детето си. Стои баща, който ще носи тази болка до края на живота си. Стоят баби, дядовци, братя, сестри, приятели и близки, които ще се събуждат всяка сутрин с надеждата за още един ден заедно, а ще получават само спомени.

Никой не е застрахован.

Никой не излиза от вкъщи с мисълта, че това може да е последният му ден. Никой не вярва, че точно на него ще се случи. Но истината е, че понякога са нужни само секунди. Един миг разсейване. Малко повече скорост. Едно прибързано решение.
И животът се променя завинаги.

Пиша това не за да обвинявам някого. Не за да съдя. А за да помоля.
Моля ви, пазете се.

Когато сте зад волана – мислете за хората, които ви чакат у дома. Намалете скоростта. Сложете колана. Не рискувайте заради няколко спестени минути. Не доказвайте нищо на никого.

Защото когато стане трагедия, болката не свършва на мястото на катастрофата.
Тя остава в сърцата на близките за цял живот.

Аз живея десетилетия със спомена за баща ми, загинал по същия начин. Днес преживявам отново същата болка с моя племенник. И мога да кажа само едно:

Времето учи човек да живее със загубата, но никога не я изтрива.
Затова ви моля – пазете живота си. Пазете живота на приятелите си. Пазете живота на хората на пътя.
Защото някъде някой ви чака да се приберете.

И няма нищо по-ценно от това.

P.S Оставаш завинаги в сърцата ни Чиче"

"Вчера изпратиха едно 19-годишно момче - съученик на сина ми. Днес мълчим. Утре ще е "още една жертва на пътя“. Още една цифра. Още един ред в новините. Но зад тази "цифра“ има разбити животи. Майка, която няма да прегърне детето си повече. Баща, който ще носи тази болка до края.

Приятели, които ще се питат "защо точно той“. И празно място, което никой никога няма да запълни. Само една секунда.

Една грешка. Една скорост повече. И няма връщане назад. Не сте безсмъртни. Не сте изключение. Пътят не прощава на никого. Намалете. Сложете колана. Спрете да рискувате живота си за нищо. Защото някой ви чака у дома. И няма болка по-голяма от това да не се прибереш никога. Почивай в мир, Кристиян. Само на 19".

Това написа Невена Христова за загиналия Кристиян, който издъхна след сблъсък в бетонна ограда до Карлово, в лек автомобил, шофиран от негов приятел. Водачът е в тежко състояние, а днес ПГ "Ген. Владимир Заимов" отмени тържествената церемония по връчване на дипломите, тъй като Кристиян и приятелят му са възпитаници на същото училище.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.