5 милиарда на година печелят бандитите

https://blitz.bg/kriminalni/5-miliarda-na-godina-pechelyat-banditite_news70658.html Blitz.bg

От трафик и разпространение на наркотици, нелегален внос на цигари и други акцизни стоки, проституция, корупция, данъчни измами се печели по 4-5 милиарда лева на година. Това показват проучвания на Центъра за изследване на демокрацията.

Извън тази сума остават печалбите на престъпния свят от финансовите измами и трафика на културни ценности.

“Мръсните пари” обаче много бързо се влизат в легалната икономика, а освен това в България се наблюдава специфична форма на пране на пари – политическа инвестиция, пише в доклада.

Парите на подземния свят се използват за купуване на гласове по време на избори и в спонсориране на партии. 

Според анализаторите от центъра по този начин бандитите гарантират своята недосегаемост и политически чадър.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай