Без милост за един от аверите на Васил Божков

Апелативният спецсъд остави в ареста бившия шеф на Комисията по хазарта

https://blitz.bg/nakazanie/bez-milost-za-edin-ot-averite-na-vasil-bozhkov_news740877.html Blitz.bg
Апелативният спецсъд остави в ареста бившия шеф на Комисията по хазарта Огнемир Митев.

4-ти въззивен състав потвърди определение на Специализирания наказателен съд, с което е оставено без уважение искането на обвиняемия Огнемир Митев за изменение на мярката му за неотклонение от "задържане под стража“ в по-лека такава, съобщиха от съда.

Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.

Бившият шеф на Комисията по хазарта е следствен по делото на бизнесмена Васил Божков. Той е обвинен заедно с Елена Динева, съпруга на Божков, за участие в групата на хазартния бос и за длъжностно престъпление.

Според прокуратурата като шеф на Комисията по хазарта Митев не е упражнил достатъчен контрол върху събирането на държавна такса от дружества на Божков, което ощетило държавната хазна.

На 8 април т.г. състав на спецсъда отказа да промени мерките за неотклонение на Динева и Митев от "задържане под стража" в по-леки. Според спецсъда няма опасност Динева и Митев да се укрият, но още не е отпаднала опасността на свобода те да извършат престъпление.

Преди няколко дни Апелативният спецсъд отказа да пусне на свобода Динева.


 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай