Спецекип на Главна дирекция „Криминална полиция” задържа днес следобед 37-годишния Д.С., известен като Малката маймуна, съобщиха от пресцентъра на МВР.
За него има данни, че принадлежи към обкръжението на Златомир Иванов – Баретата. Арестът е станал в централен столичен квартал.
Д.С. е обявен за общодържавно издирване във връзка с досъдебно производство по чл. 321, ал. 1 от Наказателния кодекс – за участие в организирана престъпна група за разпространение на наркотици.
Задържаният е криминално проявен, с една ефективна и четири условни присъди – за грабеж, въоръжен грабеж, обсебване и хулиганство, пише още в съобщението на пресцентъра.
Покрай масовите арести напоследък в МВР явно е настъпило объркване кой кой е. Задържаният при спец акцията Добрин Синигеров е с прякор Голямата Муна, а не Малката Муна.
Малката и Голямата Муна са братя и са известни най-вече в пернишкия регион.
При днешната акция е арестуван 37-годишният Добрин Синигеров, сочен като приближен до Златомир Иванов – Баретата. Малко преди това той бе обявен за издирване като организатор на престъпна група за разпространение на наркотици.
В престъпните среди 20-годишният му брат Георги Синигеров е популярен с прозвището Малката Муна. Георги бе задържан миналата година при зрелищна акция в Перник. По време на ареста бе уличен, че е помагал на Баретата при разпространението на дрога в региона.
Според източници на "БЛИЦ" Добрин Синигеров продава дрога в 4-ти и 5-ти микрорайон в “Люлин”, както и в центъра на София.
Малката Муна е от хората на Златомир Иванов – Баретата. През 2009 г. бе арестуван за разпространение на наркотици, но впоследствие пуснат на свобода. Братът на Добрин, по-известен като Голямата Муна също гравитира към Баретата. През 2009 г. той бе арестуван заедно с един от лейтенантите на Златомир Иванов – Валентин Луков – Каратиста, бивш инструктор по карате от школата в Симеоново.
Малката и Голямата Муна са едни от най-преданите хора на Баретата. Малко след ареста на боса си те бяха притискани да свидетелстват срещу него и да разкрият неясни моменти около убийството на пернишкия наркобос Румен Стефанов – Алф. Според прокуратурата именно Баретата е поръчал ликвидирането му.
В миналото братята бяха близки и със застреляния Николай Христов – Хайо. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.