Има много любопитни имена около хората, които са помагали в укриването на прокурорския син Васил Михайлов.
Това обяви на брифинг в Пловдив вътрешният министър Иван Демерджиев след задържането на младежа в столичния квартал "Свобода".

"Очевидно не е работено активно по издирването.
Обещахме справедливост. Това е послание не само към конкретния задържан, а към всеки, който си позволява да заобикаля закона. Ще бъде предприето издирване към всеки, който се търси. С неговото задържане успяхме да разберем кои са хората, които са му помагали. Там има интересни имена. Прокуратурата също ще има доста работа.
Ще стане ясно допълнително кои са.
Свързани с някои институции - големи и малки. Не касае само прокурорския син нашата работа, а по всякакви линии. Има хора, филтрирани в системата на най-различни места. Дирекция "Вътрешна сигурност" ще работи по съвсем различен начин.
Скоро ще има резултати. Прочистването на ведомството от такива субекти е основен инструмент за работата на министъра. Скоро ще споделим всички имена.
За момента ще ги разберат само компетентните институции. Тези хора ще бъдат извадени много бързо от системата. Обект на посегателство беше наш служител. Всеки, който опита нещо подобно - ще бъде издирен. Това е дързост, която няма да остане ненаказано. Много професионално се е криел. Сменял е локации. С много сериозна помощ отвън. От един месец работим изключително активно", посочи още той.
Относно кризата с наводненията в страната Демерджиев разкри, че се е работило цяла нощ"
"На място е Главния директор на ГДПБЗН. Ще останат там колкото е необходимо до приключването на кризата. Радващото е, че се очаква спад на нивата на реките."
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!