Извънредно: Арестуваха началника на Пето РПУ в София

При акцията са задържани няколко служители, занимаващи се с борба срещу наркопрестъпността

https://blitz.bg/kriminalni/izvanredno-arestuvaha-nachalnika-na-peto-rpu-v-sofiya_news1123715.html Blitz.bg

Началникът на столичното 05 РПУ-СДВР Пламен Максимов е бил задържан днес, 12 декември. Това съобщава bTV, позовавайки се на свои източници.

Пламен Максимов

 

Пламен Максимов беше назначен като директор на Пето Районно управление през 2022 година от служебния министър на вътрешните работи Иван Демерджиев.

Предишният директор беше сменен заради липса на достатъчно контрол върху полицейски служители, които са покровителствали Георги Семерджиев.

При операцията са арестувани и няколко служители, занимаващи се с борба срещу наркопрестъпността.

Акцията е проведена от ГДБОП и "Вътрешна сигурност".

Текат оперативни действия и претърсвания.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай
6 Коментара
анон
преди 5 месеца

след дъжд качулка а и освен това тях тр да ги задържат всичките за противоестествено леляколюбие и киткобранство.

Откажи
Глас народен
преди 5 месеца

Ченгета турски мекерета

Откажи
Даа
преди 5 месеца

Браво на вътрешна сигурност. Всички дилъри работят с куките.

Откажи
дедо
преди 5 месеца

да да види как е вътре в 5-то 24 после 72 гемето

Откажи
Така така
преди 5 месеца

Още от преди години трябваше да стане това.Много добре в 5 ти район всички знаят кой и кои от 5то разпространяват даже може и да ти и сложат нещо после се обеснявай

Откажи