Крими мистерия в Пловдивско село, жителите му живеят в тормоз

Майката на 52-годишния Кръстьо Б. разказа, че на 10 март около 17:00 часа синът ѝ е бил пребит от мъже от ромски произход, които имат роднинска връзка един с друг

https://blitz.bg/kriminalni/krimi-misteriya-v-plovdivsko-selo-zhitelite-mu-zhiveyat-v-tormoz_news1007514.html Blitz.bg

Майка на психично болен мъж от село Правище твърди, че синът и е бил пребит и обезобразен от трима жители на селото. Според пловдивската полиция обаче, няма данни за нападение, а мъжът е влязъл в пререкание със свои съселяни. 

Майката на 52-годишния Кръстьо Б. разказа пред trafficnews.bg, че на 10 март около 17:00 часа синът ѝ е бил пребит от мъже от ромски произход, които имат роднинска връзка един с друг и според нея тормозят цялото село. Двамата братя Митко и Бисер И., заедно със сина им Алекс Й. са нападнали сина ѝ, по думите ѝ без причина. Докато седял в центъра на селото, първо бил нападнат от Алекс, като след това Кръстьо започнал да бяга, а тримата тръгнали след него да го гонят.

Жената сподели, че синът ѝ има психично заболяване – параноидна шизофрения, но приема необходимите лекарства и не прави проблеми. Обяснява, че лекари от Пловдив са се свързали с нея, за да съобщят, че синът ѝ е бил пребит и е настанен в пловдивска болница.

По думите ѝ няколко дни след побоя е бил в безсъзнание, като от вчера е изписан от болницата и вече си е у дома. 

„Лекарят ми каза, че жители са подали сигнал и като са отишли синът ми е намерен в безсъзнание и е нямало никой около него. Бил е пребит жестоко, обезобразен и в безсъзнание. Сега не може да пази равновесие и не се чувства добре”, споделя тя.

Добавя, че бащата - Митко, обучавал сина си да вади нож на жителите в селото и му казвал, че ако заколи някой „от затвор се излиза, от гроб не се”. Жената добавя, че преди време чичото - Бисер е нападнал и нея, като по нейни думи го е осъдила за това.

„Посягат и на други хора, дължат кредити, крият се. Синът ми е имал свидетели, че го бият. Искаме ограничителна заповед за тези хора, не искаме да ни доближават, те са опасни”, коментира още тя.

От пловдивската полиция заявиха, че няма данни психично болният мъж да е бил пребит. Според информацията, във въпросния ден 52-годишният Кръстьо е изкарал спрей и е напръскал бащата и сина му, докато си говорят. Това е била и причината да се сдърпат, но няма данни за наранявания, заявиха от полицията.

Има данни за майката на Кръстьо, както и за неговия брат, че имат психични отклонения, като според жители на селото именно те са хората, които налагат тормоз на жителите по един или друг начин, а не ромските братя. 

От полицията се предупредили и двете страни да не влизат в саморазправа.

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
10 Коментара
Ясен Козловски
преди 10 месеца

Разследването на това ТЕЖКО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ се ВЪЗСТАНОВЯВА А СЕГА ДА ВИДИМ КОЙ ЛЪЖЕ??? ЩЕ ВИ КАЖА!!! ПОЗНАВАТЕ ЛИ РОМИ КАТО ЧЕСТНИ И ПОЧТЕНИ ХОРА??? НЕ И ТЕЗИ ТРИМАТА... ЛИЧНО АЗ ГИ ПОЗНАВАМ.ЛЪЖАТ, БИЯТ НА ТРЕПАНЕ И КРАДАТ ЗА ДА ЖИВЕЯТ. МАМЯТ И ПРОДАВАТ НАРКОТИЦИ. ЕДИНИЯТ Е С УМСТВЕНА, ТЕЖКА ОБРЕМЕНЕНОСТ За ония хора, които се интересуват от случая, ще кажа! Попитайте за Ромите в село Правище, община Съединение, област Пловдив - КАКВИ ХОРА СА ??? АЗ ЩЕ ВИ КАЖА! ИСКАТ ЧЕСТО ПОСЕЩЕНИЕ НА ЖАНДАРМЕРИЯТА И СОБТ. ДРУГО НЕ ГИ ОПРАВЯ...

Откажи
Иван Емилов
преди 10 месеца

Искам да попитам УВАЖАЕМИТЕ ОТ МЕН ЧИТАТЕЛИ? АКО БЕЗ ПРИЧИНА НЯКОЙ РОМ ВИ НАПАДНЕ НЕОЧАКВАНО И БЕЗ ПРИЧИНА: - КАКВО ЗАСЛУЖАВА??? МНОГО ВИ МОЛЯ ДА НАПИШЕТЕ ВАШАТА ИСТИНА ЗА СЛУЧАЯ!!! ЩЕ ОЧАКВАМ ДА НАПИШЕТЕ КОМЕНТАР...

Откажи
Иван Тенев
преди 9 месеца

Криминално проявени лица от село Правище,община Съединение, област Пловдив, отново започват да безпокоят жителите на селото, като мишоци, защото я няма котката. А котката, в случая е Полиция и Жандармерия. Редно е органите на реда да се самосезират и да неутрализират, зараждащата се престъпност в село Правище, община Съединение.

Откажи
Емил Димитров
преди 7 месеца

Като е болен човекът трябва ли да бъде убит??? Къде са Полицията и службите които искат големи заплати? Защо се протака този случай? И защо Ромите, ВИНОВНИ ЗА СЛУЧАЯ СА НА СВОБОДА???

Откажи
Кръстю Б.
преди 7 месеца

Ще даря прилична сума 💰 на този, който каже ИСТИНАТА в Следствието и във Съдът в гр.Пловдив.

Откажи
Петър Янакиев
преди 7 месеца

Виждам, че има много Читатели на тази Публикация. Много малко хора изказват собствено мнение. Защо??? Ако повече хора изказват мнение може да има реална преценка какво мисли Обществото.

Откажи
Анонимен
преди 7 месеца

Според думите на Висш ПОЛИЦАЙ във село Правище община Съединение област Пловдив престъпниците са през един имот. Всяка втора къща. Полицаят е много ВЪЗМУТЕН И ОГОРЧЕН ОТ ПРЕСТЪПНОСТТА В ТОВА СЕЛО.

Откажи
Камен Кралев
преди 7 месеца

Казвам го ДА СЕ ЗНАЕ. ГОСПОД БОГ ИСУС ХРИСТОС КАЗВА ВЪВ БИБЛИЯТА: - НАЧАЛОТО НА МЪДРОСТТА Е СТРАХ ОТ БОГА...

Откажи
Емил Емилов
преди 5 месеца

Не знам защо някой повтаря един и същи сайт няколко пъти. Може би заради рекламата, или за да подстрекава престъпността. А??? Няма нужда да се повтаря един и същи сайт няколко пъти. Нали се сещате че ПОЛИЦИЯТА ВСЕКИ ДЕН Е ВЪВ ТОВА СЕЛО ПРАВИЩЕ. ДА НЕ СТАНЕ КАТО СЪС УБИЙСТВОТО В УЧИЛИЩЕТО САМО ЧЕ СЪС ОБРАТЕН ЕФЕКТ. ТОГАВА Е БИЛ СПЕЦИАЛНИЯТ ОТРЯД НА МВР В ТОВА СЕЛО И Е ИМАЛО БОЙ НАРЕД. АКО НЯКОЙ ИСКА ДА СЕ ПРАВИ НА НЯКАКЪВ, ЩЕ ЯДЕ БОЙ ОТ СПЕЦИАЛНИТЕ ЧАСТИ ЗА БОРБА С ХУЛИГАНИ. НАЛИ. ДА НЕ ГИ ОБИДИМ. ДО КОЛКОТО РАЗБРАХ, БАЯ ЗОР СА ВИДЯЛИ ВСИЧКИ, КОИТО СА БИЛИ УЧАСТНИЦИ В МЕЛЕТО. ЕДНО НЕЩО ЩЕ КАЖА НА ГОВЕДАТА: НЕ ДРАЗНЕТЕТЕ ЛЪВОВЕТЕ, ЩОТО ША ВИ ЗАПЯТ И ЩЕ МУЧИТЕ ДЪЛГО. ДА НЕ ВИДИТЕ ГОЛЯМ ЗОР, МНОГО ВНИМАВАЙТЕ И НЕ СИ ИГРАЙТЕ С МВР И СОБТ. ВИЕ РЕШАВАТЕ КАК ДА СИ ПОСТЕЛЕТЕ. НА КАКВОТО СИ ПОСТЕЛЕТЕ, НА ТОВА ЩЕ СПИТЕ. И ДРУГО МНОГО ВАЖНО ОТ МЕН. СТОЙТЕ ДАЛЕЧЕ ОТ КРЪСТЮ, ЗА ДА НЯМАТЕ ПРОБЛЕМИ СЪС ВЛАСТТА. ЖИВИ И ЗДРАВИ....

Откажи
Илиян Енчев
преди 4 месеца

По Повод на предишния коментар ще кажа : - ТЕЗИ РОМИ НЯМАТ ЛИ СТРАХ ОТ БОГА ??? ГОСПОД БОГ ИСУС ХРИСТОС... ДА ВЗЕМАТ ЕДНА БИБЛИЯ И ДА ЧЕТАТ... НЕ СА ЛИ ЧУЛИ, ИЛИ ВИДЯЛИ КАКВО СЕ СЛУЧВА НА ТАКИВА КАТО ТЯХ. НЯМА ДА СЕ МОЛЯ ГОСПОД БОГ ИСУС ХРИСТОС ДА ИМ ПРОСТИ. НЕКА ДА ПОЛУЧАТ КАКВОТО ЗАСЛУЖАВАТ, ЗАЩОТО КРЪСТЮ Б. НЕ ИМ Е НАПРАВИЛ НИЩО ЛОШО. ТОВА ЧЕ ВЗИМАТ НАРКОТИЦИ НЕ ГИ ОПРАВДАВА. И ТОВА ЧЕ СЕ НАПИВАТ КАТО ПРАСЕТА, НЕ ГИ ОПРАВДАВА. ГОСПОД БОГ ИСУС ХРИСТОС ДА ГИ СЪДИ СПОРЕД НАПИСАНОТО В БИБЛИЯТА. АМИН...

Откажи