Митничари на летище София направиха голям удар! Спипаха тон прекурсор от Виетнам за Москва

https://blitz.bg/prestplenie/mitnichari-na-letishte-sofiya-napraviha-golyam-udar-spipaha-ton-prekursor-ot-vietnam-za-moskva_news579412.html Blitz.bg
Митничарите на летището в София спипаха 1000 кг прекурсор за производството на синтетични наркотици. Пратката била от Виетнам през Москва. 

В 40 колета от нея имало бяло прахообразно вещество и са декларирани като химическа субстанция (potassium salicylate), която има легално приложение във фармацията като противовъзпалително средство, допълват от Агенция "Митници“.

При извършената лабораторна експертиза обаче е установено, че веществото представлява прекурсор на амфетамини.

БЛИЦ припомня, че по-рано днес се разбра и за друга акция, разиграла се на столичното летище.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай