Софийският районен съд задържа под стража 29-годишен мъж за повреждане и унищожаване на 215 надгробни плочи и урни.
Събраните до момента доказателства сочат, че на 10 декември около 20,30 часа на Централните софийски гробища в София, обвиняемият, с инициали Ж.И., е унищожил и повредил противозаконно чужди движими вещи - 215 надгробни плочи и урни, на стойност 100 000 лв.
С постановление на наблюдаващ прокурор мъжът е бил задържан за срок до 72 часа. Впоследствие Софийският районен съд е наложил най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“. Тя подлежи на обжалване пред Софийски градски съд.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.