Приятелка на Калушев и избитите на хижата с нови разкрития

Тя се запознава с Дечо, Ивайло и Пламен в Мексико

https://blitz.bg/kriminalni/priyatelka-na-kalushev-i-izbitite-na-hizhata-s-novi-razkritiya_news1134088.html Blitz.bg

Продължава разследването на мистериозната смърт на трима мъже, открити мъртви в бившата хижа "Петрохан".

Тримата мъже са Ивайло Иванов, Дечо Василев и Пламен Статев - съдружници от години с издирвания Ивайло Калушев и наематели на хижата от 2020 година. Какво още се знае за тях - ексклузивен разказ от първо лице.

Жената, която поиска да не се разкрива самоличността ѝ, се запознава с Дечо, Ивайло и Пламен в Мексико.

Мореплавател, продуцент, пещерняк: Нови разкрития за собственика на "хижата на ужасите" на Петрохан Снимки

"Ходих на гости в Мексико, там имаха фирма. Бяха учители, инструктори по гмуркане. Всъщност всички българи, които ходеха там, бяха много - те отиваха на тяхна сметка като гости, за развлечение, безплатно", сподели тя пред Bulgaria ON AIR.

Така познанството им продължава до съвсем скоро - около 20 години. Тя казва, че тримата живеели в хижата, за да опазват природата.

"Хората си имаха социален живот и много познати, и това не беше затворено общество. Всеки, който твърди, че било затворено общество, лъже", каза още жената.

Майката на издирвания за тройното убийство на "Петрохан" Ивайло с първи думи

Тя самата е посещавала хижата и е била канена на гости. По думите ѝ не всеки можел да ходи там. Нарича я частен дом.

"Там имаше хора със семейства, с малки деца, приятели на приятелите на приятелите, роднини на някого - не знам. Непрекъснато имаше хора, които ходеха за развлечение, с идеята, че това не беше хижа, това беше частен дом вече", каза още жената.

Виждала е деца в хижата, но отново на гости и без към тях да са извършвани непристойни действия.

Фаталният последен СМС на собственика на хижа Петрохан до майка му: Нямаме сили повече да се борим с тази кочина…

"Аз лично съм виждала деца само с родителите си. Казваха ми, че ще правят някакво обучение, но след това не съм ги виждала. Така че съм виждала семейства с деца, които ходят. И знам, че по-рано в миналото имало школа", сподели жената.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай
7 Коментара
абе
преди 4 месеца

как един не попита тези другари от какво са се издържали

Откажи
супер
преди 4 месеца

Аз не съм ходил в хижата и не съм видял нищо нередно.Значи всичко е наред????? Да не би тая жена да е очаквала, че някой ще прави нещо нередно когато там има гости?

Откажи
Bai
преди 4 месеца

"Клонка Давидова" # 2 !

Откажи
Matado
преди 4 месеца

, Мексико, дрога, оръжие,сантерия....

Откажи
Въпрос
преди 4 месеца

Бабини дивитини! А защо се стреля без предупреждение в сериозен периметър около вилата? Абе как някакви сравнително млади апапи имат вили на два ката, супер джипове, Калашници??? Как така преди никой не ги провери с какви доходи са си разигравали коня? Бизнес, а??

Откажи
Въпрос
преди 4 месеца

Какво Мексико? Какви са заплатите в Мексико (уточнявам: мизерни са), че като мижав инструктор да каниш гости там, да си живеете нашироко? В Мексико нашироко си живеят само наркокартелните банди. Няма как тук да не са омешани и корумпирани служители от държавни институции. Очаквам яко замазване на връзки с едри риби. Сицилианската мафия е скромна пионерска организация в сравнение с българската. Но тъпите кифли виждат само онова, което консумират при контакт с някое лице.

Откажи