Софийска градска прокуратура ще протестира освобождаването на Йоан Матев

https://blitz.bg/nakazanie/sofiyska-gradska-prokuratura-shte-protestira-osvobozhdavaneto-na-yoan-matev_news556257.html Blitz.bg

Не споделяме становището на съда и ще изготвим протест, каза говорителката на Софийска градска прокуратура Зорница Таскова относно освобождаването от ареста на Йоан Матев - обвиняемия за убийството на Георги.

Въпросът е как наказанието се тълкува. Според нас, понеже наказанието е за над 15 г., независимо че ще бъде редуцирано заради непълнолетието на Матев, мярката може да бъде и година и половина. Взели сме всички мерки да се осигури предявяване на обвинението, за да не може Матев да избяга, дори апелативният съд на потвърди подписката. Иначе винаги има риск, каза още тя по Нова тв.

 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай