Тъмни облаци надвиснаха над наквасения беларуски тираджия, размазал с щанга полицай на Хаинбоаз!

https://blitz.bg/kriminalni/tamni-oblaci-nadvisnaha-nad-nakvaseniya-belaruski-tiradzhiya-razmazal-s-shtanga-policay-na-hainboaz_news573342.html Blitz.bg
Районната прокуратура във Велико Търново повдигна обвинение за задържа за 72 чака беларуски гражданин, за причиняване на телесна повреда на полицай и хулиганство.

На 21 януари под наблюдението на държавното обвинение е образувано бързо производство за престъпление по чл. 131 от НК. В хода на разследването в процесуалното качество на обвиняем е привлечен Дмитрий С. гражданин на Република Беларус за това, че в неделя в района на великотърновското село Мишеморков хан при проверка е ударил с щанга по главата 42-годишеният полицай Иван Иванов.

Чужденецът му е причинил средна телесна повреда на мл. автоконтрольор сектор „ Пътна Полиция към ОД на МВР във Велико Търново при и по повод изпълнение на службата му.

Пострадалият е в болница с мозъчно сътресение, протекло със загуба на съзнание, което е довело до разстройство на здравето, временно опасно за живота му. Шофьорът на тира бил спрян от полицейски автопатрул по сигнал на жители на Гурково, че шофира пиян.

Коментирай