Трима роми бият и ограбват бивш кмет

https://blitz.bg/kriminalni/trima-romi-biyat-i-ograbvat-bivsh-kmet_news69935.html Blitz.bg

Бившият кмет на врачанската община Габаре Андрей Петров е станал жертва на трима роми, който са добре познати на полицията.

Драмата станала, след като в петък вечерта ексградоначалникът черпел за 63-ия си рожден ден в кръчма в Бяла Слатина.

Към 23,30 ч. Андрей Петров, който в последните години работи като помпиер в родното си село Бъркачево, решил да си викне такси, за да се прибере.

Мургавите обаче вече били разбрали, че той е лесна жертва и му предложили да го закарат .

Рожденикът седнал в автомобила им "Опел Вектра" и потеглил уж за вкъщи.

На входа на съседното село Попица шофьорът Методи С. набил спирачка, а брат му Васил и лежалият в затвора Асен Б. нападнали бившия кмет.

Взели телефона и портфейла му със 180 лева, две дебитни карти и документи за самоличност и изхвърлили обрания на снега.

От банкомати в Бяла Слатина и Борован апашите източили наличните 590 лева в картите.

Андрей Петров подал жалба в полицията.

Полицаите още същия ден закопчали шофьора и брат му, бившият затворник още се издирва.


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай