Убиецът от "Подуяне" го загази здраво

И за трите престъпления по чл. 116, ал. 1 НК законът предвижда наказание лишаване от свобода от 15 до 20 години, доживотен затвор или доживотен затвор без замяна

https://blitz.bg/prestplenie/ubiecat-ot-poduyane-go-zagazi-zdravo_news1135503.html Blitz.bg
© Булфото

Софийска градска прокуратура (СГП) привлече като обвиняем П. А. Т. за това че на същата дата в гр. София, ул. „Гълъбец“ умишлено е умъртвил П. П. Т. – негов син, като го намушкал с нож в областта на корема и шията и деянието е извършено с особена жестокост; че е  направил опит умишлено да умъртви Е. Т.  – негова дъщеря, като я намушкал с нож в областта на корема и гърба и Г. Т. – негова майка, която намушкал с нож в областта на торса. 

И трите престъпления са извършени в условията на домашно насилие. На Е. Т. и Г. Т. е оказана висококвалифицирана медицинска помощ, което е предотвратила летален изход. 

Майката на убиеца от "Подуяне" е спасена, дъщеря му се бори за живота си

И за трите престъпления по чл. 116, ал. 1 НК законът предвижда наказание лишаване от свобода от 15 до 20 години, доживотен затвор или доживотен затвор без замяна.

Досъдебното производство е образувано на 12.02.2026 г. в условията на неотложност и се води от СДВР под ръководството и надзора на СГП.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай