Въоръжен грабеж в София

„Айде, отваряй касата!“ – с тези думи и нож 37-годишният И. И. заплашил продавачка в денонощен магазин

https://blitz.bg/kriminalni/vaorazhen-grabezh-v-sofiya-2_news1138276.html Blitz.bg

Софийската районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 37-годишен мъж за извършване на грабеж в денонощен магазин, при който е заплашил с нож служителка на обекта.

На 11 февруари 2026 г., около 02:33 часа, обвиняемият И.И. влязъл в денонощен магазин в ж.к. „Връбница“ в столицата. С извършения от него акт той отнел сумата от 890 евро, като заплашил продавачката с нож и й наредил: „Айде, отваряй касата“. След това жената, под натиска на заплахата, му предала парите.

Прокуратурата е образувала досъдебно производство за престъпление по чл. 198, ал. 1, пр. 2 от Наказателния кодекс, което предвижда наказание „лишаване от свобода“.

И.И. вече има криминално досие. В резултат на разследването, наблюдаващият прокурор е постановил задържането му за срок до 72 часа.

В близко бъдеще ще бъде внесено искане в Софийския районен съд за определяне на мярка „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай