Рецидивисти са били задържани от полицията след поредната си кражба. Вчера в РУ - Гулянци е получен сигнал от 65 годишна жителка на село Брест, че за времето от 20.00 часа на 19 април до 7.30 часа на 21 април е извършена кражба от гаража й.
Пристигналите за оглед криминалисти са установили, че е разбита входната врата на гаражното помещение и са откраднати дамски велосипед "Крос", две медни котлета, крачна помпа и две кокошки. След организирани издирвателин мероприятия са установени извършителите – 29 годишен и 20 годишен, и двамата местни жители. 29-годишният 17 пъти е регистриран в полицията в Гулянци за кражби. Съучасникът му има 12 регистрации, също за кражби. Осъждани са. Вещите, обект на кражба, са иззети и върнати на собственичката. Образувано е досъдебно производство за престъпление по чл.195, ал.1 т.3 във вр. с чл.194, ал.1 от НК. Материалите са докладвани в прокуратурата. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.